O klinické naturopatii

“Řešit zdravotní obtíže v souladu s přírodou, se svým tělem a bez zbytečné chemie a vedlejších účinků.” To je hlavní cíl klinické naturopatie. S využitím západních diagnostických metod (krevní tlak, krevní obraz atd.) a pomocí nutriční a bylinné terapie je možné vyřešit nebo alespoň zlepšit řadu nepříjemných zdravotních problémů. Nezaměřuje se na důsledky, ale na původ obtíží a přistupuje k lidskému tělu jako celku. Je schopna pomoci jak s akutními obtížemi, tak s chronickými problémy.

KLINICKÁ NUTRIČNÍ MEDICÍNA dává do spojitosti zdraví, stravu a nutrienty, které naše tělo přijme. V současné době je považována za nejefektivnější typ léčebné terapie. Úpravou stravovacích návyků, s přispěním nutrientů (vitamíny, minerály a stopové prvky) dokáže velmi efektivně pomoci. Vychází z klinických studií a výzkumů, které popisují nejrůznější kombinace doplňků stravy jako účinné prostředky podporující léčbu.

ZÁPADNÍ FYTOTERAPIE spojuje prastaré zkušenosti a znalosti mnoha stovek lokálních i cizokrajných bylin a nové poznatky a výzkumy v oblasti biochemie a celostní medicíny. Dokáže tak velmi účinně pomoci při prevenci i léčbě nejrůznějších onemocnění.