Časté problémy

Imunita, autoimunitní onemocnění

Ať se problémy s imunitou projevují krátkodobě (častá nachlazení, opakované nemoci,…) anebo trpíte chronickými obtížemi či jakoukoli formou autoimunitního onemocnění (Hashimotova či Gravesova choroba, systémový lupus, revmatoidní artritida, roztroušená skleróza, diabetes 1. typu,…), jste tu správně. Využívám fytoterapii a nutriční terapii, pracuji hodně s jídelníčkem a potravinovými přecitlivělostmi.

Endokrinologie

Štítná žláza (a nejen ona) dokáží naše tělo pořádně potrápit. Trpíte její zvýšenou funkcí (hyperfunkce) nebo naopak pracuje málo (hypofunkce)? Přidal se i autoimunitní zánět? Fytoterapie a nutriční terapie přináší prokazatelné výsledky. Třeba nově narozená miminka a šťastné maminky.

Zažívání

Po jídle se cítíte nafoukle, nebo máte kámen v žaludku, reflux se hlásí po každém jídle, nejen po dietní chybě… Na toaletu chodíte častěji než chcete nebo naopak velmi nepravidelně. Fytoterapie, nutriční terapie, správně nastavený jídelníček. To je cesta ke zlepšení stavu.

Stres, psychické vyčerpání

Cítíte se vyčerpaní, přetažení, věci Vám takzvaně rostou přes hlavu, přidávají se problémy se zažíváním, přibíráte na váze, objevila se inzulinová rezistence jako předzvěst cukrovky II. typu. Špatně spíte, cítíte se unavení a neodpočatí, i když spíte dost,… Bylinné tinktury i Bachova květová terapie, nutriční podpora, úprava stravovacích návyků a Vaše odhodlání s tím něco dělat jsou tím správným receptem.

Obtíže kardiovaskulárního systému

Vysoký krevní tlak, zvýšený “špatný” cholesterol, křečové žíly, otoky. Vaše tělo upozorňuje, že vše neběhá jak má. Fytoterapie, úprava životosprávy a nutriční terapie mohou hodně pomoci.

Gynekologické problémy

Dlouhá, bolestivá nebo naopak krátká, nepravidelná menstruace, silné projevy premenstruačního syndromu, endometrióza, potíže s otěhotněním, nastupující menopauza… Hormony jsou velkými pány v našem těle – byliny dokáží nastavit jejich správnou rovnováhu, správné fungování podpoříme i nutričně.

Problémy močového ústrojí

Časté záněty močopohlavního ústrojí, problémy s prostatou i reprodukcí, opakující se obtíže… Na pomoc si beru fytoterapii a nutriční terapii.

Kožní obtíže

Ekzémy, přecitlivělá kůže, reagující na jídlo, stres, životní prostředí, nebo boláky, nehojící se rány,… Někdy se příčiny problémů skrývají tam, kde by je nikdo nečekal. Fytoterapie, nutriční terapie, změny v životním stylu a správný jídelníček jsou spolehlivou cestou k úlevě.